Latarnie

Latarnie są najbardziej rzucającymi się w oczy elementami architektonicznymi w ogrodzie i dlatego warto poświęcić trochę czasu przy wyborze najlepiej komponujących się wysokich lamp ogrodowych, aby cieszyły nas swoim wyglądem i dobrze odnajdowały się w przydomowym terenie. Latarnie ogrodowe dzielą się ze względu na swoją wysokość, która często jest także regulowana. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż ciężko jest zaplanować odpowiednią wysokość przed zamontowaniem latarni w ogrodzie. Regulowaną wysokość w stojących lampach ogrodowych stosuje między innymi firma Norlys.

Wśród Latarni występuje także podział ze względu na ilość zastosowanych kloszy. Najczęściej stosowane są lampy z pojedynczym lub podwójnym źródłem światła, jednak występują także latarnie ogrodowe z wieloma kloszami. Nie bez znaczenia przy wyborze odpowiedniej latarni ogrodowych jest styl w jakim została zaprojektowana, ale tutaj wybór jest prosty i zależy od stylu w jakim wybudowany został budynek, w pobliżu którego mają zostać zamontowane lampy ogrodowe.

Przed zakupem  nie można zapomnieć także o zwróceniu uwagi na jakość wykonania, zastosowane materiały, a także na stopień ochrony IP, który informuje nas o zabezpieczeniu przed wnikaniem ciał obcych i wody do oprawy. Oczywiście im wyższy współczynnik IP tym oprawa posiada większą szczelność i może pracować w większej wilgotności, a nawet pod wodą. Jakość materiałów i klasa wykonania odpowiedzialna będzie za to, jak długo będziemy mogli się cieszyć urokiem naszych latarni ogrodowych, bez uszczerbku na ich jakości.

Latarnie Jest 41 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów