Lampy wiszące

Lampy wiszące ogrodowe należą do najrzadziej stosowanych lamp zewnętrznych w ogrodzie. Są to jednak bardzo efektowne oprawy, które znacząco wpływają na wygląd przydomowego terenu.

Lampy wiszące ogrodowe zazwyczaj zamocowane są na łańcuchu, który można skrócić. Należy pamiętać przy montażu, żeby zamontować oprawę w taki sposób, żeby przy silnym wietrze klosz nie uderzał w ścianę lub w okno. Wysokość zwieszenia powinna również być tak ustawiona, żeby przechodzące pod nią osoby nie zahaczały jej głową. Lampy wiszące ogrodowe można umieścić nad wejściem do domu, stosuje się je także do oświetlenia tarasu, czy altan, a także balkonów. Przed zakupem lampy wiszącej ogrodowej należy zwrócić uwagę na stopień IP, gdyż nie wszystkie zewnętrze lampy wiszące ogrodowe posiadają odpowiedni współczynnik do pracy w dużej wilgotności.

Jeżeli lampa będzie narażona na bezpośredni kontakt z wodą stopień IP powinien być odpowiednio wysoki, co gwarantuje, że lampa się nie uszkodzi od dużej wilgotności, a co jeszcze ważniejsze, zapewnia ochronę przed porażeniem prądowym. Jeżeli chcemy, żeby lampy te wisiały przez długie lata i cieszyły nas eleganckim wyglądem, należy zwrócić uwagę na użyte materiały i precyzję wykonania .

Lampy wiszące Jest 44 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 44 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 44 elementów