Kinkiety

Kinkiety ogrodowe są najczęściej stosowanym rodzajem zewnętrznego oświetlenia. Są to oprawy kupowane zazwyczaj w pierwszej kolejności i dopiero do nich dobiera się pozostałe rodzaje zewnętrznych opraw oświetleniowych. Warto więc dobrze przemyśleć wybór właściwych kinkietów ogrodowych, aby uniknąć problemów przy aranżacji pozostałej części terenu otaczającego dom.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kinkietów ogrodowych, które występują w całych rodzinach. Takie rozwiązanie stosuje wiele firm, specjalizujących się w produkcji oświetlenia ogrodowego. W naszym sklepie takie rozwiązanie proponują między inny firmy Norlys i Elstead Lighting, a także Lutec.

Lampy ogrodowe można podzielić ze względu na styl i tutaj głównie dzieli się kinkiety ogrodowe na zaprojektowane w stylu nowoczesnym i klasycznym. Jest to bardzo ogólne rozgraniczenie. Innym podziałem jest zastosowanie źródła światła, gdzie wcześniej dominowały tradycyjne żarówki i lampy halogenowe. Obecnie najczęściej spotykane są żarówki LED, które bardzo dobrze zachowują się w trudnych warunkach atmosferycznych, a dodatkowo są bardzo ekonomiczne podczas użytkowania.

Kinkiety ogrodowe można także podzielić na lampy zewnętrzne przylegające do ściany i takie, które zamontowane są na ramieniu. Innym podziałem jest kierunek rozpraszania światła i tutaj najczęściej spotykamy kinkiety ogrodowe ze strumieniem światła skierowanym ku dołowi, ku górze, a także rozpraszającymi światło równomiernie wokół oprawy oświetleniowej.

Kinkiety Jest 188 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 188 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 188 elementów